czwartek, 3 października 2013

Pomocne rady w pracy z Metodą Akrylową i nie tylko:)


Kilka przydatnych i podstawowych informacji w stylizacji metoda akrylową :)

1) Pędzle - powinny być z naturalnego włosia ( najlepsze są z włosa kuny ). Jeśli chodzi o numerek pędzla do akrylu zazwyczaj jest to nr. 6,8 i 10. Ja używam nr 8. Powinno się czyścić pędzelek w liquidzie bądź specjalnym płynie do czyszczenia pędzelków. Nie wolno czyścić w acetonie-gdyż aceton wysuszy włosie, zniszczy nam pędzel, a także po nakładaniu masy na paznokieć może nam się zapowietrzać, ze względu na pęcherzyki powstałe pomiędzy włoskami. Należy po każdej stylizacji wyczyścić pędzelek, aby masa akrylowa nam nie zastygła na włoskach.

2) Przygotowanie płytki - to jak przygotujemy naturalna płytkę jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musimy wykonać aby paznokcie się trzymały. Należy lekko zmatowić-NIE SPIŁOWAĆ naturalna płytkę paznokcia, najlepiej delikatnym bloczkiem bądź pilnikiem o ziarnistości 220/280. Musimy pamiętać, aby dokładnie zrobić to przy skórkach, jest to ważne, gdyż to właśnie przy bocznych wałach paznokciowych akryl zapowietrza się, gdy źle przygotujemy płytkę, bądź gdy źle zaaplikujemy masę akrylową.
Zmatowienie płytki jest koniecznie, gdyż powoduje to zwiększenie przyczepności masy. Na tłustej powierzchni po prostu produkt nie będzie się trzymał tak dobrze jak na zmatowionej. Ale pamiętajmy, aby robić to delikatnie, gdyż nieumiejętne 'matowienie' może spowodować dużą krzywdę dla płytki.

Na tak przygotowaną płytkę nakładamy odtłuszczacz oraz primer (kwasowy bądź bez kwasowy), który zapewnia odpowiednią przyczepność.

3) Tipsy- jeśli wybieramy stylizację z aplikacja tipsów, pamiętajmy aby przyklejać je na zmatowiona i odtłuszczoną odtłuszczaczem - NIE PRIMEREM płytkę.Primer powoduje często pęknięcia tipsów.
Gdy przyklejamy tipsa, musimy dokładnie docisnąć, aby kieszonka tipsa dokładnie przylegała do paznokcia i aby dobrze przykleić sztucznego paznokcia.
Po obcięciu tipsów gilotyną, nadajemy kształt tipsom. W zależności od upodobań, kwadrat, migdał, edge itp... Konieczne jest także zmatowienie tipsa oraz wyrównanie linii łączenia tipsa z paznokciem, tak aby nie było górki, robimy to delikatnie piłując tylko po kieszonce tipsa, aby nie przepiłować naturalnej płytki paznokcia.
Następnie szczoteczką oczyszczamy paznokcie z pyłu, i aplikujemy primer tylko na część naturalnej płytki.

4) Masa akrylowa - zacznę od produktów, które są potrzebne aby stworzyć masę akrylową. Mianowicie akryl oraz płyn do akrylu-Liquid. dopiero połączenie tych dwóch produktów daje nam masę, którą nakładamy na paznokcie. Akryl i liquid powinny być z tej samej firmy, lepiej nie eksperymentować, gdyż nie zawsze produkty innych marek łączą się z drugimi. Akryl i liquid mogą być szybko i wolnoschnące.
Nakładanie masy : przy nakładanie akrylu musimy pamiętać aby przy moczeniu pędzla w liquidzie, nie był on zbyt mokry, ale zarazem zbyt suchy. Kulka akrylowa zatem nie powinna być zbyt płynna ani zbyt sucha, gdyż nie damy rady wtedy uformować odpowiedniego kształtu paznokcia. Z czasem każda stylista dochodzi do wprawy, i wie ile produktu powinna nabierać:) Musimy pamiętać, aby nie zalewać skórek akrylem, gdyż w późniejszym czasie produkt odejdzie od skórki i paznokieć się zapowietrzy, a w rezultacie odpadnie. Przy skórkach akryl nie może być nałożony zbyt grubo ani zbyt cienko-gdyż odpryśnie. Gdy będzie za grubo, zapowietrzy się a także będzie to wyglądało nie naturalnie.

5) French - są różne metody na wykonanie frencha akrylowego. Np. zrobienie najpierw białej końcówki a dopiero później dołożenie covera, a na koniec przezroczystego akrylu, bądź np. nałożenie covera i uformowaniu linii uśmiechu, a dopiero po tym dokładanie białego akrylu ( jest to według mnie szybsza i lepsza metoda). Przy wykonywaniu frencha, ważne jest aby mieć 2 kieliszki z liquidem, jeden posłuży nam do akrylu białego, drugi zaś do covera i przezroczystego akrylu. Biały akryl może pozostawić w płynie mętny kolor, i gdy byśmy zamoczyły pędzel w takim liquidzie wtedy nasz akryl przezroczysty nie był by już taki przejrzysty.

6) Piłowanie i polerowanie akrylu - na koniec stylizacji, gdy mamy już nałożony akryl musimy wykończyć cały zabieg i wypiłować paznokcie. Zaczynamy od wyrównania długości oraz boków, dopiero potem piłujemy wierzch paznokcia. Przy skórkach piłujemy w jedną stronę, od środka do prawej, oraz od środa do lewej w stronę wolnego brzegu, najlepiej pilnikiem ' banan' o ziarnistości 80 lub 100.
Musimy wypiłować pazurki, tak aby wyglądały jak naturalniej, ale pamiętajmy aby nie przepiłować przy skórkach. Po wypiłowaniu następuje wypolerowanie, ja najpierw używam bloczka a później polerki:) wykańczamy oczywiście topem.
Przy piłowaniu uważamy na skórki aby ich nie skaleczyć. Gdy mamy nowy ostry pilnik warto go przed stylizacja nieco "stępić" poprzez tarcie jednym pilnikiem o drugi.

7) Szablon - przy przedłużaniu paznokcie na szablonie musimy skupić się przede wszystkim na dokładnym podłożeniu formy pod paznokieć, inaczej nie da rady prawidłowo uformować paznokcia. Ważne jest aby nie było żadnych wolnych przestrzeni pomiędzy szablonem a paznokciem. Jeśli nie potrafimy dokładnie podłożyć formy, lepiej nie zabierajmy się za tą metodę, gdyż po prostu paznokcie będą się krócej trzymać.

8) Wykończenie paznokci - konieczne jest nabłyszczenie pazurków topem. Możemy do tego używać profesjonalnych topów nabłyszczających bądź topów utwardzanych w lampie UV.

9) Ściąganie paznokcie akrylowych - są dwie metody. Pierwsza to spiłowanie paznokci, druga- rozmoczenie masy w specjalnym płynie do zdejmowania masy i dopiłowanie. Jest to na pewno szybsze i przyjemniejsze ;) Oczywiście przy piłowaniu panujemy nad pilnikiem, i piłujemy tylko akryl, nie płytkę aby nie zrobić krzywdy klientce.

10) Maseczki, okularki, pochłaniacz pyłu - niestety metoda akrylowa nie należy do najprzyjemniejszych pod względem zapachowym. Wiele osób narzeka na specyficzny zapach liquidu, należy zatem wietrzyć pomieszczenie, w którym wykonujemy paznokcie akrylowe. Proponuje także zakup wentylatorków, pochłaniaczy pyłu oraz używania maseczek i okularków ochronnych. Głownie dlatego aby podczas piłowania, pył nie osadzał się nam na twarzy.

11) Wycinanie skórek- nie polecam wycinania skórek przed stylizacją paznokci, przede wszystkim dlatego, aby nie podrażniać skórek. Późniejsze piłowanie może spowodować lekkie pieczenie lub ranki. Oczywiście przy problematycznych i bardzo narastających skórkach należy je wycinać aby paznokcie wyglądały schludniej, oraz aby powiększyć powierzchnie płytki. Często zdarza się tak, że klientka ma bardzo malutką płytkę, 'zarośniętą' skórkami, i bez ich usunięcia ciężko było by cokolwiek zrobić na paznokciu.

12) Rekonstrukcja obgryzanych paznokci- jest to proces długotrwały i wymagający wytrwałości danej osoby zmagającej się z tym nieprzyjemnym defektem. Przede wszystkim klientka, która decyduje się na walkę z obgryzaniem, czy paznokci czy skórek, musi dać z siebie dużo i przestrzegać pewnych reguł.
Zaczynamy od manicure, który powtarzamy raz na 2 tyg. Pamiętamy aby wycinać skórki delikatnie. Za każdym razem również aplikujemy odżywkę do paznokci oraz odzywkę do skórek. Prosimy klientkę, aby wcierała w skórki specjalny preparat regenerujący i nawilżający, oraz aby używała kremu do rąk oraz rękawiczek do prac domowych. Oczywiście definitywnie zabraniamy obgryzania i skubania skórek :)  Z czasem możemy również nałożyć cienką warstwę akrylu, aby ułatwić odrośnięcie krótkich paznokci.

Słowniczek :)  :

1) Linia Stresujest to miejsce typowo narażone na uszkodzenia mechaniczne typu złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Dlatego aby zapobiegać tym procesom, konieczne jest utworzenie Krzywej C- jest to miejsce gdzie nakładamy troszkę więcej akrylu bądź żelu, w celu wzmocnienia paznokcia i chronienia go przed uszkodzeniem.

2) Krzywa C pozioma - tunel paznokcia

3) Krzywa C pionowa - wzdłuż linii stresu

4) Linia Włosa- są dwie teorie wyjaśnienia tego pojęcia. Mianowicie w Polsce przyjęto, że jest to grubość wolnego brzegu paznokcia- końcówki paznokcia, ale ogólnie na Świecie mówi się, że jest to grubość przy tylnim wale paznokciowym -mianowicie miejsce gdzie masa akrylowa płynnie przechodzi w naturalna płytkę. Musi to być zatem cieniutka granica, niewidoczna pomiędzy akrylem czy żelem a płytką paznokciową. Są zatem dwie teorie, jednak ja jestem za ' linią-grubością przy tylnim wale ( przy skórkach) ', jednak wolny brzeg to wolny brzeg ;)

5) Wolny brzeg paznokcia - pospolicie mówiąc, jest to końcówka naszego paznokcia


Budowa PaznokciaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz :) jeśli podoba Ci się mój blog-zapraszam do obserwacji-odwdzięczę się tym samym :)