czwartek, 8 sierpnia 2013

Stylizacja Rzęs 1:1

Witam J chciałabym tak troszkę przybliżyć stylizację rzęs metodą 1:1. Jednak będą to raczej informacje podstawowe, oraz parę autopsyjnych rad. Jak najbardziej polecam szkolenia i dokształcania, tam można dowiedzieć się wszystkiego J

Stylizację rzęs zaczynamy od wywiadu z klientką. Oko jest bardzo ważnym narządem, trzeba dochować wszelkich starań, aby go nie uszkodzić.

Zawsze przy pierwszej wizycie klientki pytamy ją o to czy nosi soczewki, czy nie jest alergikiem, czy nie jest uczulona np. na składniki zawarte w tuszach do rzęs, czy nie ma skłonności do nadmiernego łzawienia oczu czy do podrażnień. Pytamy czy pierwszy raz zdecydowała się na przedłużanie rzęs (jeśli nie, to pytamy czy podczas zabiegu nie przytrafił się jej jakiś dyskomfort- łzawienie, szczypanie oczu), jeśli jest to pierwszy zabieg uprzedzamy o ewentualnych nieprzyjemnościach, typu zakładanie plasterków i ich zdejmowanie, o przeciwwskazaniach i pielęgnacji sztucznych rzęs oraz o ogólnym przebiegu stylizacji.

Przeciwwskazania:
-wrażliwość oczu
-soczewki
-alergia na klej
-nadmierne łzawienie oczu

Do zabiegu przedłużania rzęs potrzebujemy:

1) 2 pęsety (ja używam prostej i wygiętej do pobierania rzęsek)

2) Klej ( musi być przebadany dermatologicznie i najlepiej antyalergiczny, pamiętajmy,aby nie żałować pieniążków na klej, gdyż jest to główny produkt, dzięki któremu rzęsy się trzymają, oraz który może uczulić kiedy kupimy jakiś nie sprawdzony, tańszy. Dobry klej kosztuje ok. 70-100 zł)

3) Płatki żelowych bądź taśmy medycznej do zabezpieczenia dolnych rzęs, aby nie sklejały się z górnymi


4) Primera (do odtłuszczenia rzęs przed rozpoczęciem klejenia rzęsek)

5) Mikroszczoteczki ( do nakładania primera aby odtłuścić rzęski oraz do removera )

6) Removera (do ściągania rzęs)

7) Szczoteczki do czesania rzęs
8) Szkiełka do aplikacji kleju( na szkiełku klej wolno wysycha,prawie wogóle, co ułatwia nam zabieg i nie powoduje zbyt dużego zużycia materiału)

9) Gruszka ( przyspiesza wysychanie kleju)


10) Podkładki pod rzęski, które ułatwiają ich chwytanie

11) I co najważniejsze potrzebujemy rzęs! Najczęściej ok 3 długości ( krótsze w wewnętrznym kąciku, troszkę dłuższe na środku oka i najdłuższe w zewnętrznych kącikach)


W swoich materiałach do stylizacji rzęs powinny się znaleźć rzęsy o minimum 2 grubościach i 2-3 kształtach. Ja używam grubości 0.15 i 0.20. Rzęsy 0.15 aplikuje się na cienkie rzęsy klientek (gdy użyjemy grubszych, spowodują szybsze wypadanie naturalnych rzęs, ze względu na to iż zbyt mocno obciążą naturalną rzęsę). Ja osobiście częściej doczepiam 0.20 gdyż większość moich klientek ma jednak mocne swoje naturalne rzęsy.

Jeśli chodzi o kształt rzęs sztucznych syntetycznych najpopularniejsze są J,D,B,C.
J- są to rzęski, które wyglądają bardzo naturalnie, nie są wygięte i polecane są dla osób z prostymi rzęsami.
B- są lekko podkręcone w zależności od długości. Są odpowiednie dla większości klientek
C - są dość mocno podkręcone.
D – bardziej podkręcone niż profil C, najbardziej polecane dla efektu teatralnego
Przy doborze odpowiedniego kształtu musimy obejrzeć rzęsy klientki. Jeśli ma ona bardzo podkręcone to dobieramy rzęsy np. C gdyż J nie będzie przylegać do rzęsy. Tak samo przy prostych rzęsach klientki musimy aplikować np. J lub B gdyż zbytnio wygięta rzęsa nie będzie miała jak się przykleić w całości.
  
Grubości rzęs:
0,10 – najcieńsze, bardzo delikatne, trzeba uważać aplikując je
0,15 - cienkie, ale nieco bardziej trwałe 
0,20 – średniej grubości, jedne z najczęściej stosowanych
0,25 – grube, często stosowane stosowane, polecane do zagęszczenia
0,30 – bardzo grube

Gdy zamaczamy sztuczną rzęsy w kleju, pamiętajmy, aby nie ‘nawalać’ kleju zbyt dużo, gdyż będzie to widoczne na rzęsie, mogą powstać wtedy grudki i będzie wyglądało to nie estetycznie. Zawsze, gdy dokleimy sztuczną rzęsę do naturalnej należy przeciągnąć ją np. pęsetą, aby rozprowadzić ewentualny klej i upewnić się ze sztuczna rzęsa w całości przylega do naturalnej.

Musimy przez cały zabieg przeczesywać rzęski, i rozdzielać ewentualne sklejenia. Kontrolujmy to, gdyż zostawienie sklejonych rzęs spowoduje, że klientka w późniejszym czasie nie da sobie rady z ich rozdzieleniem (rozczesaniem)

Musimy poinformować klientkę o pielęgnacji rzęs i o zakazach, których musi przestrzegać. 
Mianowicie:
- nie wolno myć rzęs przez 24h od zakończenia stylizacji (spowodowane jest to tym, że klej ma dłuższe wiązanie i woda mogłaby nam troszkę zniekształcić rzęsy)
- nie wolno używać tłustych mleczek do demakijażu, kremów na okolice oczu(lub robić to bardzo delikatnie, aby nie dotknąć do rzęs)
- polecane jest stosowanie płynów miceralnych do zmywania makijażu
- nie wolno używać zalotek do sztucznych rzęs
- 48 h po stylizacji nie wolno się opalać ani korzystać z basenu, saun itp.
- nie wolno skubać rzęs, trzeć oczu itp.
- nie polecam malowania sztucznych rzęs, gdyż zmywanie tuszu mogłoby spowodować ich powykrzywianie. Jednak wiem, że niektóre Panie malują, wtedy należy używać tuszy na bazie wody i nie wodoodpornych

Uzupełnienie rzęs zazwyczaj odbywa się po ok. 3 tyg. Jednak jest to sprawa indywidualna. Każdemu rzęsy wypadają w innym przedziale czasowym, każdy ma inny okres wzrostu włosków-rzęs. Mam klientki, które musza przyjść po 3 tyg (jednak nie ma sytuacji, że pojawiają się duże ‘luki’, raczej jest to spowodowane preferencjami klientek), a mam i takie, którym bardzo wolno wypadają rzęsy i chodzą spokojnie 5 tyg. To rzadkość a jednak jest możliwe;)

Są w sprzedaży specjalne okularki, które ułatwiają stylizację :) powiększają nam rzęsy przez co lepiej widzimy i łatwiej się przykleić sztuczne rzęsy. Koszt to ok 120 złBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz :) jeśli podoba Ci się mój blog-zapraszam do obserwacji-odwdzięczę się tym samym :)