piątek, 9 sierpnia 2013

Jak Antyoksydanty walczą ze zmarszczkami???

Pisałam już wcześniej co nieco o antyoksydantach, jednak jest to dość ważny i ciekawy temat więc postanowiłam go ponowić. Ostatnio jestem zainteresowana firmą Paula's Choice Polska http://www.paulaschoice.pl/ ) i właśnie na ich stronie oraz na fanpagu natknęłam się na interesujące mnie tematy:) poniżej cały artykuł autorstwa właśnie marki Paula's Choice !


Jak antyoksydanty walczą ze zmarszczkami

Antyoksydanty są bardzo ważne!

Czy przyjmujesz przeciwutleniacze z pożywieniem, czy stosujesz je na skórę, są one bardzo istotne dla twojego zdrowia. Stosowane miejscowo, bądź przyjmowane z pokarmem, redukują zniszczenia dokonane przez środowisko, powodowane szkodliwym promieniowaniem słonecznym lub zanieczyszczeniem powietrza które wdychamy. Badacze są zgodni co do tego, że powstrzymywanie działania wolnych rodników przez przeciwutleniacze, oznacza ogromne korzyści dla każdego rodzaju cery.
Czy jest to rak, starzenie się, choroby, czy pojawiające się zmarszczki, usuwanie wolnych rodników jest bardzo ważne. Przeciwutleniacze spełniają główną rolę w spowolnieniu wpływu na organizm zniszczeń dokonanych przez wolne rodniki. W istocie, są one tak ważne dla całego organizmu (którego największym organem jest skóra!), że badane są przez tysiące naukowców na całym świecie. Wielu z nich sadzi, że jeśli istniałaby fontanna młodości, przeciwutleniacze byłyby jej głównym składnikiem!
W przypadku zmarszczek, zniszczenia dokonane przez wolne rodniki sprawiają, że produkcja i właściwa produkcja kolagenu oraz inne kluczowe funkcje skóry przestają prawidłwo funkcjonować. Bardzo dobry kosmetyk pielęgnujący skórę, czy  będzie on w formie płynu, żelu, serum, mleczka czy kremu, powinien zawierać silny kompleks przeciwutleniaczy który zatrzyma zniszczenia dokonywane przez wolne rodniki i nie pozwoli im na dalsze uszkadzanie twojej skóry

Nie oczekuj cudu

Nie ma jednego cudownego, egzotycznego przeciwutleniacza z wyjątkową historią (jak znane nam fantastyczne informacje o pochodzących z południa Francji melonach lub rzadko występujących kwiatach z puszczy amazońskiej), który będzie najbardziej efektywny dla twojej skóry. Zamiast tego jest wiele skutecznych przeciwutleniaczy, zaczynając od znanej zielonej herbaty, ekstraktu z grejpfruta, witaminy C, aż po te których  nazwy są najprawdopodobniej mało ci znane, jak: idebenon, Galusan epigalokatechiny 3 lub dysmutaza ponadtlenkowa. Prawdziwe znaczenie ma fakt, by produkt który stosujesz zawierał kombinacje wielu z nich - i im ich więcej, tym lepiej. Badania ujawniają, że nasza skóra zyskuje więcej na stosowaniu koktajli przeciwutleniaczy, niż tylko jednego z nich. Ekscytującym jest fakt, że wiele firm (włączając Paula's Choice) dodaje je do składów swoich kosmetyków.

Związek pomiędzy przeciwutleniaczami a zmarszczkami

Gdy jesteśmy młodzi, nasza skóra jest naturalnie pełna przeciwutleniaczy, które chronią nas przed niekorzystnym wpływem środowiska naturalnego, a szczególnie niszczącym działaniem promieni słonecznych. Głównie z powodu uszkodzeń działaniem promieni słonecznych i w mniejszym stopniu innych czynników takich jak starzenie się organizmu, menopauza, choroby, podrażniające cerę kosmetyki, nasza skóra traci umiejętność wytwarzania przeciwutleniaczy. Jeśli nie zadbamy o właściwą ochronę dostarczanając przeciwutleniacze wraz z pokarmem  czy poprzez miejscowe stosowanie, zmiany dokonywane przez wolne rodniki będą niszczyć nas i naszą skórę.
Zmiany te doprowadzą do rozpadu włókien kolagenowych, DNA, mutacji komórek, przez co osłabią umiejętność naszego organizmu do samonaprawy.

Natychmiastowe rezultaty?

Mimo, że miejscowe stosowanie przeciwutleniaczy pomaga redukować zniszczenia dokonane przez wolne rodniki, nie jest raczej możliwe by doprowadziło to do odmłodzenia twojej skóry tak by wyglądała na 20 lat młodszą. Zapewnienia, z jakimi możesz się spotkać w opisach produktów zawierających przeciwutleniacze, są często pozbawione sensu, a nawet po prostu kłamliwe. Faktem jest, że możesz nie dostrzegać znacznej różnicy w trakcie ich stosowania, co nie oznacza, że przeciwutleniacze nie pomagają twojej skórze. Badania udowadniają, że substancje te mogą poprawić funkcjonowanie komórek skóry, zwiększyć produkcję kolagenu, elastyczność jej powierzchni, stworzyć zdrowsze, młodsze komórki skóry oraz zniwelować zniszczenie dokonane promieniami słonecznymi! Ale pamiętajmy, że ten efekt wymaga czasu, i trudno oczekiwać owego rezultatu w ciągu jednej nocy. Podobnie jak zdrowa dieta, im więcej skutecznych przeciwutleniaczy spożywasz, tym zdrowszą i młodszą będziesz.
Artykuł dostępny na stronie :Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz :) jeśli podoba Ci się mój blog-zapraszam do obserwacji-odwdzięczę się tym samym :)