piątek, 7 lutego 2014

Jak poradzić sobie z zapowietrzaniem sztucznych paznokci?

Dzisiaj troszkę o technice stylizacji paznokci :) 
Chciałabym dać kilka rad, co robić aby tak jak w tytule posta- paznokcie nie podchodziły powietrzem . Niestety jest to dość częsty problem stylistek oraz ich klientek. Paznokcie zapowietrzone niestety nie wyglądają estetyczne i nie są trwałe- dość szybko odchodzą od płytki (odpadają). Jednak stosując się do kliku podstawowych zasad stylizacji możemy temu zapobiec.

Pominę fakt, iż materiał na którym pracujemy jest ważny, gdyż równie ważna jest technika oraz trzymanie się pewnych zasad.

Pod uwagę powinniśmy wziąć 4 główne punkty :
-przygotowanie płytki,
-nakładanie produktu,
-słaba struktura paznokcia,
-higiena (produktów) pracy.

Zaczniemy po kolei :)

1) Przygotowanie płytki - najważniejsze jest aby naturalny paznokieć nie był tłusty oraz aby nie było na nim żadnych błonek przy skórkach, które zawierają naturalne tłuszcze skóry. Musimy odpowiednio zmatowić płytkę paznokcia - zmatowić nie znaczy piłować! Jeśli skórki są bardzo problematyczne również polecam je wyciąć, jednak najlepszym sposobem jest ich odsunięcie za pomocą kopytka- robimy to delikatnie i dokładnie tak aby żadna skórka nie została na paznokciu. Pamiętajmy również o odtłuszczenia paznokcia preparatem do tego przeznaczonym(odtłuszczacz, primer). Paznokieć musi być dobrze oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń.

2) Nakładanie produktu - żel, akryl.
- Podczas żelu pamiętamy aby nie zalać skórek. Panujmy nad produktem i nakładajmy go rozsądnie niezbyt blisko wałów bocznych paznokcia.

- Pamiętajmy aby nie nakładać produktu zbyt cienko, lub zbyt grubo.

- Bardzo ważne jest zbudowanie odpowiedniego kształtu sztucznego paznokcia, mam tu na myśli APEX - najwyższy punkt przedłużanego paznokcia- który zapewni mu trwałość. Ochroni paznokcie przez urazami. Wolny brzeg paznokcia nie może być zbyt cieniutki-aby nie uległ szybkiemu złamaniu.

- Istotna jest proporcja między akrylem a liquidem- masa nie może być zbyt mokra lub zbyt sucha. Musimy "wyczuć" produkt. Na idealna konsystencje masy ma również wpływ temperatura panująca w pomieszczeniu

- Łączenie produktów różnych firm do jednej stylizacji również może wpłynąć na ich trwałość. Najlepiej używać jednej linii produktów, aby nie było nie miłych niespodzianek.

3) Słaba struktura paznokcia - Sztuczne paznokcie najlepiej trzymają się na zdrowej płytce. Jest wiele czynności, które niestety dość szybko mogą uszkodzić płytkę paznokcia, np:
- usuwanie sztucznych paznokci za pomocą cążek zamiast piłowania i moczenia w płynie z acetonem. Powoduje to oderwanie masy z warstwa płytki. Może to powodować onycholize- odwarstwianie sie płytki od łożyska.
- zbyt agresywne piłowanie paznokci pilnikiem o ziarnistości mniejszej niż 180. Ostre piłowanie obłoczka również powoduje jego osłabienie, gdyż jest to najdelikatniejsze miejsce paznokcia i jest najbardziej narażone na uszkodzenia. Po nałożeniu produktu, kiedy musimy go wypiłować wiele osób zbyt mocno piłuje okolice skórek. Pamiętajmy aby przede wszystkim piłować masę a nie naturalny paznokieć, robiąc to w jedną stronę.

4) Higiena pracy (produkt) - w tym punkcie przede wszystkim ważne jest aby pracować czysto i higienicznie co znaczy aby zwracać uwagę aby nie zanieczyszczać produktów. Na zanieczyszczenia wpływa bardzo dużo czynników, w tym dotyk naszych dłoni. Oto kilka pomocnych rad:

- Przy metodzie akrylowej stosujemy naczynko z przykrywką. Płyn nam się wtedy nie ulatnia. Myj dokładnie naczynko do liquidu po każdej skończonej stylizacji.
 Ważne ! - nie przelewaj liguidu który nam został po pracy z powrotem do buteleczki liquidu. Jest to wręcz karygodne, gdyż zanieczyszczenia które znalazły się w liquidzie po pracy osłabią jakość produktu.

- Zamykaj produkty (puder akrylowy-aby nie dostały sie do niego różne opiłki itp), liquid-aby się nie ulatniał. Nie pozwól aby żel znajdował się blisko lampy UV- zamykaj i chowaj po aplikacji. Czyść pędzel zanim zamoczysz o w liquidzie czy żelu.

- Przechowuj produkty w oryginalnych opakowaniach, uważaj na ich zbyt częste nasłoneczniania i trzymaj z dala od ciepła.

- Czyść pędzle po skończonej pracy ! Pędzle do akrylu najlepiej w płynie do czyszczenia pędzelków lub w liquidzie. Nie wolno używać do tego acetonu, gdyż wysusza włosie. Uważaj aby pędzel do żelu nie został przy włączonej lampie UV- spowoduje to utwardzenie włosia pędzla.

- Podczas stylizacji nie wolno dotykać pędzlem skóry wokół paznokcia klientki. Może to spowodować np. podrażnienie skóry, a także na włos pędzla mogą dostać się olejki znajdujące się na skórkach co może obniżyć przyczepność masy i trwałość paznokci.


Są to tak naprawdę podstawy dotyczące stylizacji paznokci, jednak wiele osób o nich zapomina lub po prostu nadzwyczajnie w świecie 'omija'. A później są rozterki co robimy źle :)  ?

Mam nadzieje, że ten post się Wam przyda i że szybko się go czytało:)

Pozdrawiam PatiNails & Zabiegi... :)

13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy i przydatny post:)
  Ja co prawda z paznokciami nic takiego nie robię, ale gdybym robiła to ten post znacznie ułatwiłby mi pracę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie bardzo przydatny post sama wykonuję żele i nie raz pojawił się u mnie ten problem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to chyba najbardziej popularny problem występujący w stylizacji paznokci, ale da rade temu zapobiec :)

   Usuń
 3. Kiedyś robiłam żelowe paznokcie i miałam taki preparat odpowietrzający i przygotowujący płytkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uzywam tylko odtłuszczacza i primera :)

   Usuń
 4. oj ja mam z tym problem, dobrze że tutaj o tym napisałas

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) ciesze się , że mogłam troszkę rozjaśnić temat :) trzeba jeszcze pamiętac o prawidłowym piłowaniu przy skórkach

   Usuń
 5. Interesujący post, chociaż ja nie robię niczego z paznokciami ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo,bardzo przydatny post Patrycjo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o coś dla mnie :) przydatny pościk
  właśnie zamierzam kupić sobie lampę UV do żeli :)
  i będę przestrzegać zasad :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i służę pomocą w przyszłości:*

   Usuń

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz :) jeśli podoba Ci się mój blog-zapraszam do obserwacji-odwdzięczę się tym samym :)