wtorek, 16 lipca 2013

Wrażenia po warsztatach GelColor by OPI we Wrocławiu 16.07.2013r.

"GelColor - nowa generacja żelu, bazująca na nowych osiągnięciach w chemii polimerów, delikatny żel, który przepuszcza powietrze i który nie wiąże się mocno z płytką, dzięki czemu jej nie niszczy."

Dzisiaj odbyły się warsztaty firmy OPI, dotyczące jednej z nowych metod stylizacji paznokci GelColor.
Pokrótce GelColor jest to trwałe lakierowanie płytki paznokciowej (trwałość ok 2-3tyg), które nie niszczy naturalnej płytki. Co ważne GelColor nie jest hybrydą. Jest produktem który w prosty i szybki sposób sprawia, że nasze paznokcie pięknie wyglądają i błyszczą niesamowitym blaskiem. Specjalny top sprawia, że powierzchnia nie rysuje się i lśni przez cały okres noszenia. Co ważne przed aplikacja GelColoru nie matujemy płytki paznokcia, co sprawia, że jej nie niszczymy. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy klientka wcześniej wypolerowała sobie paznokcie, wtedy leciutko musimy ją zmatowić. 

Jeśli do utwardzania GelColoru używamy lampy LED, to czasy utwardzania wynoszą odpowiednio :
baza 30 s, kolor 30 s, top 30 s. Mianowicie przy korzystaniu z lamy UV : baza 1 min, kolor 2 min, top 3 min.
Lampa LED niewątpliwie skraca czas pracy :)
Przy aplikacji lakierów musimy zwrócić uwagę na dany odcień i jego pigmentacje, zdarza się tak, że kolor lekko spływa od skórek, wtedy zalecane jest zrobienie jednego paznokcia i włożenie go dosłownie na 5-8 sekund do lampy aby "załapał" i nie spływał, wtedy na spokojnie zajmujemy się pozostałymi paznokciami.
Każda warstwa musi być nałożona bardzo cienko, aby po utwardzeniu lakier się nie "skurczył". 

Ściąganie GelColoru jest mega proste, mega szybkie i mega wygodne ;) mianowicie nakładamy na pazurki specjalne EXPERT TOUCH REMOVAL WRAPS- płatki z aluminiowej foli z dodatkiem bawełnianego wkładu, który chłonie płyn do zdejmowania GelColoru. Nakładamy na 15 min, po tym czasie lakier odchodzi całym płatem, nie musimy nic piłować ani skrobać. Sama wypróbowałam, i rzeczywiście lakier odszedł w całości a paznokieć był w nienaruszonym stanie, tak gładki i ładny jak przed aplikacją;)
Jeśli kiepsko dociśnie się folie z wacikiem po boczkach, jedynie wtedy może kolorek do końca nie zejśc w całości, ale dosłownie zostaje bardzo mało preparatu, który można usunąc patyczkiem drewnianym, dlatego ważne jest prawidłowe nałożenie wrapów ;)

Na warsztatach była bardzo przyjemna i kameralna atmosfera, uczestniczek było ok 12 osób. Zajęcia prowadziła Instruktorka firmy OPI Anna Fita, która dokładnie opowiedziała nam o aplikacji GelColoru, omówiła produkty potrzebne do wykonania stylizacji oraz podzieliła się z nami doświadczeniem ze zdobieniem paznokci;) ćwiczyłyśmy każda na sobie, i dlatego jako, że ostatnio podobają mi się czarne paznokcie-mimo pory letniej, zaaplikowałam sobie czarny GelColor (konieczne były 3 cienkie warstwy) a Pani Ania zrobiła mi piękny biały MOON - w którym ostatnio również bardzo lubuje ;)
Tak więc jestem w trakcie testowania nowej metody, jak się sprawdzi- w co nie wątpię, być może zastąpię tradycyjną hybrydę na GelColor.
Firma OPI ma w swojej ofercie 72 boskie kolory tego GelColoru oraz również taką samą game kolorystyczną zwykłych lakierów do paznokci.

Jestem bardzo zadowolona z całego szkolenia, przede wszystkim cieszę się, że można było się dowiedzieć bardzo przydatnych rzeczy od Pani Ani, która służy pomocą w każdym problemie;)
Każda z uczestniczek szkolenia dostała oczywiście certyfikat, nowe katalogi, produkty reklamowe oraz 15% zniżkę na produkty OPI:)

Ceny produktów :
baza 119 zł (starcza na ok 90 aplikacji)
kolor 119 zł ( starcza na ok 100 aplikacji)
top 119 zł (starcza na ok 80 aplikacji)
expert touch wrap 250szt 119 zł

więcej na stronie internetowej :

http://www.opinails.pl/1 komentarz:

  1. jaką lampę polecasz do utwardzania tych lakierów? czy może być jakaś inna lampa niż ta od OPI?

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz :) jeśli podoba Ci się mój blog-zapraszam do obserwacji-odwdzięczę się tym samym :)