środa, 26 czerwca 2013

Depilacja Woskiem- sezon letni czas zacząć - recenzja kosmetyków DepiCare

Jako, że rozpoczął się sezon letni i już niedługo zaczniemy pokazywać więcej ciała niż do tej pory, chciałabym opisać depilacje.
Jeśli chodzi o wosk, mamy wosk ciepły i zimny. Ja zajmę się woskiem ciepłym-gdyż jest najbardziej rozpowszechniony i najczęściej wybierany przez klientki.

Jak wiadomo golenie maszynką jest męczące ze względu na podrażnienia i szybki odrost włosków.
Przed zdecydowaniem się na depilacje woskiem należy zorientować się czy nie ma do tego przeciwwskazań:

-stany zapalne skóry, przerwana ciągłość naskórka
-łuszczyca
-brodawki, naczyniaki, wystające pieprzyki, znamiona
-żylaki, skłonność do pękania naczynek
-zakażenia grzybicze

Ogólnie o woskowaniu

Przy samym zabiegu osoba, która go wykonuje musi zadbać o higienę i o przygotowanie odpowiednie klienta/klientki oraz o to aby wosk był odpowiednio nagrzany-nie przegrzany, gdyż może to spowodować poparzenie. Są woski, w których ustawia się temperaturę stałą-co ułatwia prace i likwiduje zagrożenie poparzenia. Pamiętamy również, że wosk można nałożyć góra 2 razy w jedno miejsce, aby nie doszło do poparzenia. Technika zrywania plastra jest bardzo ważna, gdyż należy zrobić to w miarę szybko i energicznie pod dobrym kątem. Zbyt intensywne mocne zerwanie oraz zły kąt może spowodować zerwanie naskórka-tak więc osoba, która wykonuje depilacje musi być doświadczona. Szybsze zerwanie wosku powoduje również mniejszy ból pacjenta.
Nawet z pozoru prosty zabieg jakim jest woskowanie-może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Klientkę/klienta przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować. Na skórę należy nałożyć specjalny talk bądź puder, który wchłonie wilgoć i przygotuje skórę na działanie wosku.Spowoduje, że włoski będą lepiej przylegać do wosku. Po depilacji nakładamy oliwkę-która usuwa nadmiar pozostałego wosku oraz natłuści skórę. Po oliwce nakładamy balsam, który regeneruje skórę, nawilża i łagodzi podrażnienia. Polecam też nałożeniu balsamu, który spowalnia odrost włosów. Czasami właściwości regeneracyjne i spowalniające odrost zawarte są w jednym produkcie :)

Po zabiegu depilacji woskiem nie można przed 24h używać kosmetyków na bazie alkoholu oraz się opalać. Skóra jest podrażniona, często pojawiają się krostki i zaczerwienienie, dlatego trzeba uważać aby dodatkowo nie narażać jej na czynniki powodujące stany zapalne, pieczenie itp.
Polecam stosowanie kremów i olejków na bazie allantoiny, która łagodzi podrażnienia bądź samej maści allantan dla złagodzenia podrażnień.

Pamiętajmy o tym, że korzystając często z depilacji woskiem-włoski mogą wrastać. Należy wtedy wykonywać peelingi oraz stosować kremy przeciw wrastaniu.

Włoski do depilacji muszą mieć przynajmniej ok 5 milimetrów, aby wosk je 'złapał'.

Zabieg wykonywany systematycznie spowoduje, że odrastane włoski będą słabsze, jaśniejsze i będzie ich mniej.

Woski dostępne są jako aplikatory do podgrzewacza w rolce, oraz wosk w puszcze do specjalnego podgrzewacza. Woski w rolce stosujemy na większą powierzchnie ciała np: nogi, ręce, pachy, brzuch, plecy. Wosk z puszki nabieramy specjalnym aplikatorem i używamy do miejsc mniej dostępnych o małej powierzchni np: bikini, wąsik, brwi, pachy.

Ceny depilacji woskiem w zakładach kosmetycznych są różne. Ost spotkałam się, że wosk na całe nogi kosztował 80 zł ( u siebie w salonie kosztowało to 60 zł) ; pachy 40 zł (co jest lekka przesadą,), bikini 60 zł.
Sami oceńcie czy nie za wygórowane ceny :)

Poniżej zaprezentuje firme DepiCare, która ma w swojej ofercie cały zestaw do depilacji w przystępnych cenach. Można ją znaleźć na stronie www.eurofashion.com

Puder Lawendowy ( 150 ml 13 zł)

Olejek po depilacji DepiCare (150 ml 19 zł)


Balsam po depilacji DepiCare (150 ml 22 zł)


Woski w rolce oraz w puszcze
 (aplikator do rolki koszt ok 8-12 zł ; wosk do puszki od 20 do 35 zł)


Podgrzewacze ( puszka ok 150-350 zł ; rolka 80-120 zł)Dobrą firmą oprócz powyższej DepiCare jest firma Depileve- pracowałam na niej w salonie, oraz miałam kilka produktów w domu. PolecamBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz :) jeśli podoba Ci się mój blog-zapraszam do obserwacji-odwdzięczę się tym samym :)